Třináctý ročník dvě tratě

LAWI TOUR CLASSIC po třinácté a jako každý rok je o kus více vyšperkovaná. Polní cesty, prach, štěrk, technické kopce i sjezdy jsou LAWI TOUR standardem, který na našem území nemá obdoby. Tato surová cyklistika proběhne 27. srpna 2023 letos se s odděleným startem kategorie Gravel Trophy.

Závod LAWI TOUR CLASSIC GT se stal součástí série závodů Bohemia Gravel série. Samotná kategorie Gravelů vystartuje pět minut po startovním poli „silničářů“. Gravel trasa je vedena z 80 % po polních a lesních cestách, zbylých 20 % pak po asfaltu různé kvality. Trasa je natrasována na 75 km a bude, co se profilu i terénu týče, náročnější než ta silniční. Celý závod se jede za provozu, i když všude budou značky s upozorněním o probíhajícím závodě, a všíchni budou předem o zavodě informováni , buďte na silnicích , lesních i polních komunikacích opatrní. Křižovatky budou zajištěny organizátory a celá trasa bude vytyčena cedulemi, šipkami na zemi a fáborky.
Před i za hlavním polem závodníků bude závod zajišťovat motospojky. Za silniční verzí zavodu jede i zběrný vůz!

Samotná silniční klasika by se měla vejít do „kila.“ Závod je natrasovaný na 95km s jedenácti Gravel sektory, skladba závodu je následující: 85 % silnice a 15 % prašných cest. Jedinou změnou oproti loňsku je to, že dva kilometry před cílem je nový gravel sektor, místními nazývaný „Vrbičky“.

Chybět nebude už ani tradiční soutěž pro fanoušky o autory nejlepších kostýmových i zvukových vjemů podél trati. Ti se mohou těšit na ceny pro první tři! Zvýhodněné startovné , které obsahuje i stravenku , pak platí při registraci a zaplacení do 19. srpna 2023.

Kontakty

Jaroslav Malý
Ředtel závodu
Tel.777 323 059
Email: Jmaly@lawi.cz

Radek Beneš
Velitel trati
Tel: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Viktor Gorog
Sekretář,webmaster
Tel:732 294 360